![](https://img.periodista.gr/images/media/periodista/2021-february/562e75f311b456102a97c1c93e0991bb/tsikas.jpg)
Ο Γιάννης Λούλης φαίνεται πως έχει έρθει πιο κοντά στον Αλέξη Τσίπρα. Αυτό, τουλάχιστον, λένε οι κακές γλώσσες μέσα στον ΣΥΡΙΖΑ, όπως μεταδίδει η εφημερίδα "Παρόν".
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο Λούλης, που κάποτε παρείχε τις υπηρεσίες του στη ΝΔ (επί Κώστα Καραμανλή), τώρα έμμεσα δίνει τα φώτα του στον Τσίπρα. Ο Γιάννης Λούλης έγινε γνωστός στην πολιτική σκακιέρα με την περίφημη θεωρία του «μεσαίου χώρου». Για την Ιστορία, η γνωριμία Τσίπρα – Λούλη λέγεται ότι ξεκίνησε την περίοδο της πρωθυπουργικής θητείας Τσίπρα.
0 Σχόλια